Kalp Pili Sayesinde Hayata Tutundu

Kalp pili sayesinde hayata tutunduDENİZLİ - Denizli'nin Tavas ilçesinde yaşayan ve 3 yıldır kalp hastası olan 56 yaşındaki Halil Sarıkaplan, Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde kendisine yapılan operasyonla kalp pili takıldı.

Kalp pili sayesinde hayata tutundu

DENİZLİ - Denizli'nin Tavas ilçesinde yaşayan ve 3 yıldır kalp hastası olan 56 yaşındaki Halil Sarıkaplan, Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde kendisine yapılan operasyonla kalp pili takıldı. Kendisine yapılan 2 saatlik operasyonun ardından Sarıkaplan'ın kalbine takılan pil ile hayata kaldığı yerden devam edecek.

Denizli'nin Tavas ilçesinde ikamet eden ve yaklaşık 3 yıldır kalp hastası olan çiftçi emeklisi 56 yaşındaki Halil Sarıkaplan, kalp ağrıları nedeniyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesine başvurdu. 3 senedir kalp hastası olan ve kalp ağrıları nedeniyle daha önce anjiyo olan Sarıkaplan'ın son iki aydır kalp ağrıları devam etti. Kalp ilaçlarının yetersiz gelmesi nedeniyle Sarıkaplan'ın kalp ağrılarının devam etti. Sürekli nefes darlığı, bayılma ve kalp ağrıları şikayetiyle Cerrahi Hastanesine başvurdu. Burada Aritmi Uzmanı Doktor Yusuf İzettin Alihanoğlu, tarafından yapılan muayenenin ardından Halil Sarıkaplan'ın kalbine pil takılması gerektiğini belirledi. Daha sonra Doç. Dr. Yusuf İzzettin Alihanoğlu ve Prof. Dr. Halil Tanrıverdi tarafından yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından hastaya çok fonksiyonlu bir kalp pili takıldı.

Kalp pillerinin hastaların için günlük yaşamında umut verici olduğunu belirten Doktor Alihanoğlu, "Türkiye'de sadece belirli merkezlerde ve özel eğitim almış hekimler tarafından takılabilen bu çok fonksiyonlu kalp pilleri özellikle son dönem kalp yetmezliği yaşayan hastalar için umut vaat etmektedir. Bu piller sayesinde hastalar günlük aktivitelerini daha rahat bir şekilde yapabilmekte ve ciddi ritim bozukluklarının yol açacağı hayati tehlikelere karşı hastaları korumaktadır. Kalp yetmezliği tanısıyla takip edilen hastalarımızın, daha konforlu bir yaşam elde edebilmek adına mutlaka bu pillerin takıldığı merkezlere başvurmaları son derece önemlidir" diye konuştu.

28.2.2017 - 26059Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]