Kışın Kilo Almak Kabusunuz Olmasın!

Yaz aylarından sonra havaların soğumasıyla birlikte, verilen kilolar da geri gelmeye başlar. Saklamakta zorluk çektiğiniz kilolardan kurtulmak için farklı şekillerde uygulanabilen liposuction ile artık mümkün.

Kışın Kilo Almak Kabusunuz Olmasın!

Son derece modern tekniklerle uygulanan liposuction'ın ardından kişiler, aynı gün sosyal yaşamlarına geri dönebiliyorlar.

Güzel geçen bir yazın ardından gelen kilolar, kış ayları devam ettikçe üstüne yenilerini ekler. Böyle olumsuz durumlarla karşılaşmamak için hem kadınların hem de erkeklerin erkenden gerekli önlemleri alması gerekir. Bunlar arasında yer alan liposuction, modern teknolojiyle birlikte farklı yöntemleri içeren geniş bir yelpaze sunuyor. Şekil bozuklukları ve görünümde sarkmalar, liposuction'la tarihe karışıyor. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi'nden Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı, liposuction uygulamasıyla ilgili şu bilgileri aktarıyor:

Liposuction, cilt altı yağ dokusunun vakum pompasının ucuna bağlanmış kanüllerle cerrahi olarak emilmesi işlemidir. Liposuction, liposculpture ve suction assisted lipectomy yapılan işlemi tanımlamak için kullanılan terimlerdir. Liposuction'da amaç; vücutta bulunan cilt altı yağ dokusunun fazlalık olsun veya olmasın daha estetik bir görünüm için yeniden şekillendirilmesidir. Vücudun herhangi bir bölgesinde yağ dokusuna bağlı şekil ve görüntü bozukluğunun düzeltilmesi için gerekli bir yöntemdir.

   

Kuru liposuction


Kuru yöntemde herhangi bir sıvı enjeksiyonu hiç kullanmaz. Bu yöntem günümüzde nadiren kullanılmaktadır.

Islak liposuction

Alınacak yağ miktarının yaklaşık yarısı kadar içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir.

Super-WET liposuction

Alınacak yağ miktarı kadar veya %50 daha fazlası hacimde, içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir.

Tumescent liposuction

Alınacak yağ miktarının yaklaşık %75 ile %100'ü kadar hacimde içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren sıvı enjekte edilerek yağ dokusu dışarı emilir. Günümüzde en çok tercih edilen liposuction yöntemlerin başında gelir.

Ultrason Yardımlı liposuction

Tumecent teknikle birlikte yağ hücrelerini parçalamak amacıyla ses dalgalarının enerjisiyle yağ hücrelerini parçalayan teknolojik cihazlardan faydalanılan yöntemdir.

Güç destekli liposuction (pal)

Pal, özel bir mekanik motor yardımıyla kanülün hareket ettirildiği liposuction yöntemidir.

Lazer Yardımlı liposuction

Tumecent teknikle birlilikte yağ hücrelerini parçalamak amacıyla yağa özgün, dalga boyunda ışık ile enerji oluşturarak yağ hücrelerini parçalayan teknoloik cihazlardan faydanılan yöntemdir. Klasik liposuction'a göre daha az komplikasyona yol açtığı yapılan bilimsel çalışmalarda belirtilmektedir. Aynı zamanda ciltte gerilme de sağladığından son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra artık erkeklerde liposuction'a fazla rağbet gösteriyorlar. Özelikle jinekomasti denilen erkeklerde görülen meme büyümesi hastalığında, orta derecede büyümelerde liposuction altın standart tedavi yöntemidir.

Liposuction yaptırmak isteyenler, her mevsim başvuruyor. Fakat özellikle ilkbahar ve yaz öncesinde, taleplerde patlama yaşanıyor. Hamileler, son dönem kanser hastaları, kanama pıhtılaşma bozuklukları olanlar, ileri derecede kalp hastalıkları bulunanlar, immunsupresyon tedavi alanlar, böbrek yetmezliği gibi ağır hastalıkları bulunanlara uygulanmaz. Tüm cerrahi işlemlerde görülen kanama, enfeksiyon gibi komplikasyonlar çok düşük oranda da olsa bu işlemelerden sonra görülebilir.

Superplast Estetik Cerrahi Merkezi

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op Dr. Coşkun Levent Taşçı

 

18.10.2012 - 11525İlgili Diğer Yazılar
Liposuction Nedir? Yağları Güvenle Yok Edin!
Liposuction Nedir? Yağları Güvenle Yok Edin!
"Liposuction" hakkında bilmeniz gerekenler!
"Liposuction" hakkında bilmeniz gerekenler!
Kışın Kilo Almak Artık Kabusunuz Olmayacak!
Kışın Kilo Almak Artık Kabusunuz Olmayacak!
Ultraporasyon Yöntemiyle "Bölgesel İncelme" Mümkün!
Ultraporasyon Yöntemiyle "Bölgesel İncelme" Mümkün!
Radyo Frekans İle Sıkılaşın!
Radyo Frekans İle Sıkılaşın!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]