Penise Şok Dalga Tedavisi Kimlere Uygulanabilir ?

Sertleşme sorunu, empotans, erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık isimleriyle de anılır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimlere Uygulanabilir ?
Penise Şok Dalga Tedavisi Kimlere Uygulanabilir ?Sertleşme sorunu, empotans, erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık isimleriyle de anılır. Burada esas olay cinsel birleşmenin sağlanması için penis sertliğinin yeterli olmaması veya varolan sertliğin devam ettirilememesi durumudur. Bu bir çok sebeple olabilir, sebepler içersinde büyük bir bölümünü damarsal problemler oluşturur. Sebebin bilinip ona göre tedavi verilmesi idealdir. Günümüzdeki yeni teknolojik gelişmeler ışığında yeni keşfedilen  ilaçlar , aletler sayesinde sağlıklı bir cinsel yaşam sağlanabilmektedir. EDSWT işlemide günümüz teknolojisinin iktidarsızlık sorunu tedavisine kazandırdığı bir üründür. EDSWT sayesinde penis kan akımı artırılarak cinsel birleşme için yeterli penis sertliğinin sağlanması amaç edinilmişti

EDSWT işlemi sertleşme problemi olmayan kişilere performansı artırmak amacıyla kullanılmaz. Hastada hafif, orta veya ağır düzeyde sertleşme problemi olması gerekmektedir. İşlem süresi yaklaşık 15 dakika kadar sürmektedir. İşlem haftada 2 kez olmak üzere toplam 3 veya 6 hafta sürmektedir. Tedavinin süresi sertleşme sorununun ağırlığına göre belirlenmektedir. Ağır düzeyde sertleşme sorunu olan ve 6 hafta tedavi planlanan hastalarda 3 haftalık tedavi 2 dönem halinde uygulanır. İlk 3 haftalık tedavi ile ikinci 3 haftalık tedavi arasında 3 haftalık tedavi uygulanmayan bir dönem bulunmaktadır. Tedavi  süresi boyunca ve 3 haftalık tedavisiz dönemde de cinsel ilişki kısıtlaması yoktur. EDSWT işlemi yapılacak hastanın öncesinde üroloji doktoru tarafından değerlendirilip, kan tahlilleri ve radyolojik görüntülemelerin yapılması gerekir. Hastada vasküler kaynaklı sertleşme sorunu olduğu tespit edildikten sonra işleme başlanabilir. EDSWT işlemi penis ince yeni damarların oluşumuna yol açarak penise kan akımını artırırı ve bunun sonucunda penis ereksiyonun daha güçlü olması sağlanır.

EDSWT işleminin etkinliği ve başarısı konusunda bilimsel makalelerde hafif ve orta derecedeki sertleşme problemlerinde %80 başarı oranı belirtilirken, ağır dereceli hastalığı olanlarda başarı oranı %60’ın üzerinde olarak belirtilmektedir.

 

Op.Dr.Murat ÇELTİK
İstanbul Cerrahi Hastanesi

0 212 296 94 50
0 536 886 12 96
Web: www.muradceltik.com
www.sertlesmesorunu.co
www.facebook.com/opdrmuratceltik
www.facebook.com/varikoseltedavisi
www.facebook.com/bobrektasitedavisi

Op.Dr. Murad Çeltik
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler
Yazarın Yazdığı Tüm Makaleler İçin Tıklayınız.
İlgili Diğer Yazılar

Hayat Sigortası ile Yaşamınızı Güvence Altına Alın
Cep Telefonu Beyni Yoruyor
Cep Telefonu Beyni Yoruyor
Sahur ve İftarda Bu Gıdaları İhmal Etmeyin!
Sahur ve İftarda Bu Gıdaları İhmal Etmeyin!
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Gıdalar Nelerdir?
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Gıdalar Nelerdir?
Sağlıkta 2016 Yılında Öne Çıkanlar
Sağlıkta 2016 Yılında Öne Çıkanlar
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir? Grip Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır? Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir? Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir? Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur? Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]