Prenses Hastalığına Yakalandı, 66 Kilodan 38 Kiloya Düştü, Aynalara Küstü

Ayvalık'ta yaşayan Özlem Gözüyılmaz, 3 yıl önce yakalandığı 'bulumiya' hastalığı nedeniyle 28 kilo verdi. Genç kız, "Aynalara bakamıyorum. Sokaklara çıkamıyorum." diyerek isyan etti.

Prenses Hastalığına Yakalandı, 66 Kilodan 38 Kiloya Düştü, Aynalara Küstü

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde yaşayan 31 yaşındaki Özlem Gözüyılmaz, 3 yıl önce yakalandığı, bir yeme bozukluğu olan 'bulumiya' hastalığı nedeniyle 28 kilo verdi. Maddi zorluklar yaşadığı için okulunu bırakmak zorunda kalan Gözüyılmaz, eğitimini tamamlayıp meslek sahibi olmak istiyor.

66 KİLODAN 38 KİLOYA DÜŞTÜ

Boyu 1.75 olan Özlem Gözüyılmaz'ın ağırlığı sadece 38 kilo. Halk arasında manken ya da prenses hastalığı olarak da bilinen bulumiya hastalığı nedeniyle hayatı birdenbire değişen Özlem Gözüyılmaz, 3 yıl içerisinde 66 kilodan 38 kiloya düştü.


OKULUNU BIRAKMAK ZORUNDA KALDI

Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde iki yıllık Mekatronik Bölümü'nde eğitim aldıktan sonra burslu olarak Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazanan Özlem Gözüyılmaz, hazırlık sınıfında okuduktan sonra maddi zorluklar nedeniyle Ankara'daki okulunu yarım bırakmak zorunda kaldı.


"HASTALIK PSİKOLOJİK"

Anne ve babasının 10 yıl önce boşanma kararı alması nedeniyle geçim sıkıntısı yaşadıklarını belirten Gözüyılmaz, hastalığının da psikolojik nedenlere bağlı olarak aniden ortaya çıktığını söyledi. Hastalığının iki farklı tipi olduğunu söyleyen Gözüyılmaz, "Zayıf kalabilmek için bilinçli olarak kusma hastalığına anoreksiya adı veriliyor. Benimkisi ise tamamen psikolojik sorunlar ve stres nedeniyle baş gösterdi. Annem ve babam ayrıldıktan sonra Ayvalık'ta annemle birlikte yaşamımı sürdürmeye başladım. 3 kardeşiz. Biri Almanya'da biri Muğla'da ve ikisi de evli. Babamdan aldığımız nafakanın dışında annemle zaman zaman zeytin bahçelerinde işçilik yapıyor zaman zaman da evlere temizliğe gidiyoruz. Ama benim tek hayalim yeni bir üniversite okumak. Mekatronik Bölümü Türkiye'de iş sahası çok dar olan bir bölüm. Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bırakmak zorunda kalınca bu hastalıkla tanıştım. Günden güne eriyorum. Bu halde iş bulabilmem de çok zor" dedi.


"AYNALARA BAKAMIYORUM"

Gözü yaşlı bir şekilde bu hastalığa yakalanmadan önce çektirdiği fotoğraflara bakan Gözüyılmaz, "Eskiden aynalara bakabiliyordum, insanların yanından geçerken utanmıyordum. Ama şimdi aynalara bakamıyorum. Sokaklara çıkamıyorum. Bazen koltuk değnekleri yardımıyla yürüyebiliyorum ama organlarımda bir rahatsızlık yok. Vücudumun ihtiyacı olan gıdayı tabletler aracılığıyla alıyorum. Katı bir şey yiyemiyorum. Vücudum güçlendikçe tedavim sonuç verecek. Ben okumak, okumak, okumak istiyorum. Bugüne kadar Ayvalık'ta yazlıkları bulunan bazı tanınmış iş adamları da dahil ilçede yaşayan zengin ailelerden ve bazı derneklerden burs talebinde bulundum. Ayvalık Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gibi resmi kurumlardan da beklediğim desteği göremedim. Vakıf üniversitelerine direkt, devlet üniversitelerinde ise boş kalan kontenjanlara başvuru yaparak ikinci diploma alabilme hakkım var. Sadece bana fırsat verilmesi lazım" diye konuştu.


1.9.2016 1 - 22784

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]