Şehir Hastanesinde 100'üncü açık kalp cerrahi ameliyatını kutlandı

Eskişehir Şehir Hastanesi vatandaşlara umut oluyor Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yaşar Bildirici, "Şehir Hastanesi açıldığından beri 1 milyon 650 bin vatandaş muayene oldu" Yaşlı hasta Emine Yalın;

"Saygıdan, sevgiden ve her an bu hastane beni buraya çekti "

2018 yılın sonunda Türkiye'nin 7'inci şehir hastanesi olarak açılan Eskişehir Şehir Hastanesi, hizmete girdiğinden bu yana sağlık birimin hemen hemen her alalında hizmet verilirken, Kardiyovasküler Cerrahi Kliniği Birimi, 100'üncü açık kalp cerrahi ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. 100'üncü açık kalp cerrahi ameliyatının başarısını bu sabah hastane personelleri ve hastaları bir araya gelerek hazırlanan kahvaltı programı ile kutladı.

Kutlama programına, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yaşar Bildirici, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Etem Yücekaya, hastanenin diğer personelleri ve tedavi gören hastaları katıldı. Kahvaltının ardından yapılan bir basın açıklamada, hastanede gerçekleştirilen 100'üncü açık kalp cerrahi ameliyatı hakkında bilgilendirme yapılırken hastanede verilen hizmetler hakkında da bilgi verildi. Programda ilk teşekkür konuşması yapan Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge,

"Burada Şehir Hastanesinin açılışından beri önemli işler yapan Kardiyovasküler Cerrahi Kliniğimizin hem tanıtımı hem de bir değerlendirme toplantısı için bulunuyoruz. Açıldığından beri 11 binden fazla hastaya bakan ve yüzlerce önemli ameliyatı imza atan bir ekibimiz var. Ben hastalarımıza bize güvendikleri için teşekkür ediyorum. Tekrar Allah'tan şifa diliyorum " diye konuştu. Şehir Hastanesinde bu yana 1 milyon 650 bin vatandaş muayene oldu Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yaşar Bildirici ise, 100'üncü açık kalp cerrahi ameliyatı nedeniyle çalışanlara teşekkür ederek hastane hakkında genel bilgiler paylaştı.

Başhekimi Dr. Yaşar Bildirici, "Biz daha önce 100'üncü açık kalp cerrahisi vakamızı yaptığımızda bunu bir kahvaltı organizasyonunda, hastalarımızın da bir kısmı katılmasıyla bu organizasyonu yapmayı karar vermiştik. Biliyorsunuz, Türkiye'de şuana kadar 10 tane şehir hastanesi açıldı, bizim bu hastanelerden 7'inci şehir hastanesi, biz Ekim ayın sonu ve Kasım ayın başında bu hastaneyi açtık. Yaklaşık 100 bin hasta civarında bir hasta yatağımız mevcuttur. Bu hastane bugün itibarıyla tüm sağlık hizmetini kompakt bir şekillinde tüm birimleriyle verebilen bir hastane halında gelebilen bir hastaneyiz. Bugün itibariyle 1 milyon 650 bin civarında poliklinik müracaatımız var. Bu oldukça iyi bir rakamdır. Her hafta yaklaşık bin ile bin 500 civarı bu hastaneye yeni yatış oluyor.

Her ay bin civarında büyük ameliyatlar bu hastanede gerçekleşiyor

Bakanlarımızın da şehir hastaneler için planı şu. Şehir hastaneleri artık birer mükemmeliyet merkezi, şehir hastaneleri son nokta, şehir hastaneleri artık birer referans merkezi ve şehir hastaneleri artık sağlık turizmi için birer odak noktasıdır. Dolaysıyla biz de hastanemizi şehirde ve şehrin etrafındaki iller içinde bir referans hastanesi olduğunu düşünüyoruz " diye konuştu.

Eski devlet hastanede yapılmayan tedaviler burada yapılıyor Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Etem Yücekaya ise,

"Bugün burada bulunma sebebimiz, şehir hastanesinin açıldıktan sonra daha bir yıl olmadan açık kalp cerrahisi 100 hastayı dünya standartlarında başarı bir şekilde ameliyatı gerçekleştirmemizdir. Biliyorsunuz Şehir Hastanesi yeni açılan bir hastane, ama temelini devlet hastane oluşturuyor. Devlet hastanesinde daha önce bu tür ameliyat yapılmayan açık kalp cerrahisini bizim ekip yapıyor. Buranın başarısının önemi şu; biz bunu yardım almadan yaptık. Yardım almak bu demek ki, yeni kurulan bu hastaneler büyük hastanelerden destek alarak bu tür ameliyatları gerçekleştiriyorlar, ama bizde böyle bir yöntem olmadı, biz bilgili arkadaşlarımızla hep beraber buraya geldik. Burası bu yönden çok önemli; doktorların hemşirelerin ve ameliyathane personelin çok gayretli ve bilgili olması sayesinde biz bunu başardık. Bundan başka önemli noktalarından birisi şu idarenin bizim arkasında çok gayretli olarak durmasıydı, yani bizi çok destek oldular, biz de oradan aldığımız bir rüzgarla bu ameliyatı gerçekleştirdik " şeklinde konuştu.

Tedavi gören hastalar da hastaneden çok memnun kalıyor Eskişehir Şehir Hastanesi'nin 100'üncü açık kalp ameliyatı kutlamasına katılan hastalar doktor ve personellerden çok memnun kaldıklarını dile getirdi. Daha önce damar tıkanıklığı sorunu yaşayan ve sonradan ameliyatı olan yaşlı teyze Emine Yalın şu sözlerle mutluğunu dile getirdi.

"Damar tıkanıklığım vardı. Geldim, Rafet bey beni anjiyo yaptı. Ondan sonra bir hafta hastanede yatırdı ve baypas oldum. Çağrı bey ameliyat etti. 15 gün hastanede yattım. Bütün doktorlarımdan, bütün hemşirelerinden çok memnun kaldım. Hastanenin temizliğinden, güler yüzünden yemeğinden, saygıdan, sevgiden ve her anı bu hastane beni buraya çekti. Bugün kahvaltımızı yaptık çok memnun oldum. Büyük insanlarla kahvaltı yapmaktan çok çekiniyordum ama böyle değilmiş. Hepsini candan sevdim ve kucakladım ". Düzenlenen program, hasta Emine Yalın'ın doktor ve hemşirelere yazdığı şiiri okuması ve toplu fotoğraf çekilmekle sona erdi.

5.9.2019 2 - 40913





İlgili Diğer Yazılar
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Sigara bırakıldığında akciğer kendi kendini iyileştiriyor
Bebekleri ağlatan 11 neden
Bebekleri ağlatan 11 neden
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
"Kırmızı meyveler pankreas kanserinden koruyor"
Jinekolojide
Jinekolojide 'izsiz' ameliyat dönemi
Tedavide, laser uygulamasıyla başarılı sonuç
Tedavide, laser uygulamasıyla başarılı sonuç
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]