Ağız Tadı İçin Ağız Sağlığı Projesi

Medicadent Ağız ve Diş sağlığı Poliklinikleri tarafından hazırlanan proje ile ağız sağlığı için sağlıklı beslenmeye dikkat çekilecek.

Ağız Tadı İçin Ağız Sağlığı Projesi
Türk mutfak kültürünün tanıtımı ve Türkiye'nin gastronomi turizminden yeterli payı olması yönündeki çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Sahan Restoranlar Zinciri 2014 yılının en önemli projeleri arasında yer alacak yeni bir çalışmaya Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleriyle beraber imza atmaya hazırlanıyor.

Sahan Restoranlar Zinciri ve Medicadent Ağız ve Diş sağlığı Poliklinikleri tarafından hazırlanan "Ağız Tadınız için Ağız Sağlığınıza Önem Veriyoruz " projesindeki temel amacın insanların ağız sağlığını korumaları ve her gün tattıkları lezzetlerin en ince ayrıntısına kadar farkına varmalarının sağlanmak olduğunu ifade eden Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan "2014 yılına yeni bir proje ile giriyoruz. İnsan sağlığı için önemli olan bir konuyu gündeme taşıyarak sağlıklı beslenmenin sağlıklı ağızlardan geçeceğine dikkat çekeceğiz. Bu kapsamda Medicadent Ağız ve Diş sağlığı Poliklinikleri ile beraber yürüteceğimiz Ağız Tadınız için Ağız Sağlığınıza Önem Veriyoruz Projesini gerçekleştireceğiz. Sahan Restoranlar Zincirinin değerli müşterilerine farklı bir hizmet sunarak yemekten sonra kullanabilecekleri macunlu diş fırçası hediye edeceğiz. Böylece yemek sonrası ağız bakımlarını yine Sahan Restoranlar Zincirinde yapma şansı yakalamış olacaklar. Burada amaç ağız sağlığına dikkat çekmek ve topluma sağlıklı ağızın önemini anlatan bir mesaj vermektir. "dedi. Proje kapsamında İstanbul'da bulunan Sahan Restoranlar Zincirine ait restoranlar ile Gaziantep'te faaliyet gösteren Sahan ve Şirehan Otel'in müşterilerinin yararlanacağı çalışmaların sektörde de önemli bir yenilik olarak görüldüğü belirlendi.

Çocukların ağız sağlığı çok önemli

Ağız Tadınız için Ağız Sağlığınıza Önem Veriyoruz Projesi kapmasında çocukların ayrı bir yere ve öneme sahip olacağını da ifade eden Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Tekin Öztan "Üzülerek söylemek gerekirse çocuklar düzenli diş fırçalama alışkanlığından yoksun yetişiyor. Diğer taraftan doğru diş fırçalama alışkanlığı da çok sınırlı. Bunun için projemizin en önemli ayağını çocuklarımız oluşturuyor. Çocuklarımızın düzenli diş fırçalama ve ağız bakımını doğru yapabilmelerini ve bunu alışkanlık haline getirmelerini sağlamak için yine Medicadent Ağız ve Diş sağlığı Poliklinikleri hekimleri tarafından bilgilendirme çalışmaları yapacağı gibi çocukların ağız ve diş kontrolleri gerçekleştirilirken dişlerin çürükten korunmasına yardımcı olan flor uygulaması hediye edilecektir " dedi. Öztan proje ile ilgili yaptığı açıklamada Sahan Restoranlar Zinciri misafirlerinin 2014 yılı boyunca Global Diş Hekimleri Derneği tarafından düzenlenecek olan Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim günlerine katılımı da hediye edeceklerini ifade etti. Ağız Tadınız için Ağız Sağlığınıza Önem Veriyoruz Projesinin önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan bir etkinlikle start alacağını da sözlerine ekleyen Öztan "Sağlıklı beslenmenin yolu sağlıklı ağızlardan geçer " dedi.

8.01.2014 - 13628İlgili Diğer Yazılar
Sıcak Havada Soğuk İçecekler Dişlerinizi Sızlatıyor Mu?
Sıcak Havada Soğuk İçecekler Dişlerinizi Sızlatıyor Mu?
Lamina Tedavisiyle Doğal Bir Gülüşe Sahip Olun
Lamina Tedavisiyle Doğal Bir Gülüşe Sahip Olun
Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanaması
Ağız Kokusu ve Diş Eti Kanaması
Şeker Bayramına Özel Diyet
Şeker Bayramına Özel Diyet
Bayramda tatlı tüketirken 8 kurala dikkat!
Bayramda tatlı tüketirken 8 kurala dikkat!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]