Beden aklıyla zayıfla

Uzmanlar, ideal bedene ulaşılmanın çok zor olmadığını ifade ederek beden aklıyla zayıflama önerisinde bulundu.

Beden aklıyla zayıfla
 Fazla kilo yani aşırı miktarda vücutta yağ birikmesi sağlık durumunu hemen etkileyen ve kişilerin ciddi sağlık problemlerinin içine çeken kilolar yüzünden pek çok insan yaşam kalitesini kaybetmektedir.

Şeker hastalığı, Yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, kanda yüksek yağ düzeyi, metabolik sendrom gibi pek çok şikayet kiloların gelmesiyle birlikte kendini göstermeye başlar.Kilolu insanlarda ayrıca safra kesesi hastalıklarına yakalanma, uyku apnesi olma, astım ve solunum zorluğu yaşama, karaciğer yağlanması riskleri artar. Gebelik döneminde bir takım komplikasyonların gelişme riski, aşırı kıllanma sorunu, adet düzensizlikleri de aşırı kilolu olan kadınları bekleyen sorunlardır.Vücut sistemleri kadar psikososyal durum üzerinde de yaşattığı bir takım olumsuzluklar vardır.Çevreden utanma,öz güven eksikliği gibi durumlar yaşanabilir.Yani kilonun zararları oldukça fazladır.Tabii ki zayıf olmakta tamamen sağlıklı olmak demek değildir.Aslında önemli olan en ideal bedene sahip olmaktır. Bu ideal bedene dönebilmek için kilolu kişinin vücudu için gerekli olan Protein, yağ, vitamin, mineral ve karbonhidratları yiyecekler ile almalı ve onları sindirtebilmek için biraz hareket etmesi yeterli olacaktır. Gerisini bedenin aklına bırakıyoruz. Zaten ideal bedenimiz içerisinde ideal bir ağırlık taşır. Sonuç olarak biz de kendiliğinden zayıflamış ve bize ait olan ideal kilomuza dönmüş oluruz. Bedenimiz, içerisindeki DNA zincirinde yazılı olan bedene kendiliğinden geri döner.Bu sistemin çalışabilmesi için, aynı bebeklerin büyüme çağında beslendikleri gibi besleyici değeri yüksek gıdalar ile beslenmemiz yeterlidir.İdeal bedene sahip olmak için aslında en önemli ekten BEDEN AKLI'dır.

Beden Aklı ile zayıflama tedavisinde, sizi zayıflatmıyoruz.Hastamıza, bir liste vermiyoruz. Sadece doktorların annelere yaptığı tavsiyeleri yapıp gerisini doyana kadar 3 öğün beslediğimiz bedenimizin aklına bırakıyoruz. Kendiliğinden ideal bedene ve ideal kiloya dönüyor.

MİLYONLARCA CANLI SADECE BEDEN AKLINI KULLANARAK SAĞLIKLI YAŞIYOR


İdeal bedeninize dönüp fazla kilolarınızdan kurtulmak için bedeninizin güçlü olması, sağlıklı çalışması ve en önemlisi ihtiyacı ne kadarsa, o kadar beslenmesi gerekir. Bedeninizin sizin olan ideal bedene dönebilmesi için kullanacağınız her hangi bir ilaç yoktur. Bitkisel çaylar ve kürler de tek başına yararlı olmaz, hatta bazen yanlış kullanılırsa zararlı bile olabilir. Özellikle diyet yapmak ve bedeninizin ihtiyacından az beslenmesi, sadece ideal olan her şeyden uzaklaşması demektir. Aşırı spor yapmak da ideal bedeni geri kazandırmaz.

Ayağınız burkulduğunda onu eski haline döndüren, kaza geçirdiğinizde iyileşmenizi ve eski görüntünüze kavuşmanızı sağlayan bedeninizin aklını nasıl kullanacağınızı bilirseniz. Sadece yemek yiyerek bir bebeğin büyüdüğü gibi, siz de eski bedeninize doğru küçülebilirsiniz. İdeal bedeninize dönebilmek için yapmanız gereken tek şey, beden aklınızı dinleyerek doyana kadar yemek yemektir.

Zaten sizin olan ideal bedene nasıl ulaşabileceğiniz konusunda size rehberlik yapıyoruz. Bu rehberlik işimizde pusulamız sizin iştahınız, yardımcılarımız doyana kadar yediğiniz besleyici yemekler oluyor.Size ne yediniz ve ne kadar yediniz diye sormuyoruz. Yedikten sonra ne hissettiğinizin önemini anlatıyoruz.

Beden Aklı ile zayıflama tedavisini hızlandırmak için Karboksipunktur yöntemini de uyguluyoruz.Bu yöntem ile de daha hızlı kilo veriliyor.Karboksipunktur, akapunktura benzer bir uygulama. Her iki kulak kepçesi, çene altı ve el bileklerin ön yüzündeki özel noktalardan cilt altına 1-2 cc lik oksijen ve karbondioksit gazı verilerek yapılıyor.Karboksipunktur uygulamasında vücudun daha hızlı yapılandırmaya geçebilmesi için, endokrin sistem bütünüyle uyarılıyor ve bağ dokusunun tamiri ve vücudun sıkılaşıp küçülebilmesi için gerekli olan besinlerin emilimine yardımcı olmak için, sindirim sistemi uyarılıp gerekli sindirim enzimlerinin salgılanması sağlanıyor. Bu iki uyarı ile vücudumuz daha hızlı küçülüp daha hızlı kilo veriyor.

25.10.2014 - 15621

İlgili Diğer Yazılar
Şeker Bayramına Özel Diyet
Şeker Bayramına Özel Diyet
Sağlığınız için haftada iki kez kırmızı et tüketin
Sağlığınız için haftada iki kez kırmızı et tüketin
Çocuklarına inat 41 kilo veren Cuma dede, sağlığına kavuştu
Çocuklarına inat 41 kilo veren Cuma dede, sağlığına kavuştu
Günde bir avuç vişne ödem atmaya yardımcı oluyor
Günde bir avuç vişne ödem atmaya yardımcı oluyor
Dondurmanın hiç bilmediğiniz faydaları
Dondurmanın hiç bilmediğiniz faydaları
Konuyla İlgili Sorular
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]