Canan Karatay Tatlıya Savaş Açtı

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Canan Karatay Tatlıya Savaş Açtı
 Canan Karatay, yüzde 80'i obez olan Türk milletini temsil eden milletvekillerinin de obez olduğunu söyledi. Karatay, Meclis restoranından tatlıların kaldırılmasını, ekmek yenilmemesi gerektiğini söyledi. Öğüt, televizyonlarda kırmızı et ile ilgili çıkan olumsuz haberlere tepki gösterdi ve merada yetişmiş hayvanın sütü ve etinin yararlı olduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Canan Karatay'ın bilgilendirmeleri ile kilo verdiğini belirten Ensar Öğüt, insanların sağlıklı beslenmediğini belirterek, mera hayvancılığının gelişmesi durumunda hastalıkların da önleneceğini söyledi. Öğüt, "Kafkasya'da 120-130 yıl yaşayan insanlar şimdi 60-70 yılda ölüyor. O halde biz suni beslenmeyi bırakıp doğal beslenmeye yöneleceğiz " dedi.

"Kırmızı et faydalı "

Kırmızı etin faydalı olduğunu belirten ve kırmızı etin zararlı ve kanserojen olduğu yönünde propaganda yapanların yapılan çalışmaların hakikatini bilmediklerini, işlenmiş kırmızı etin kanserojen olduğunu belirten Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğal beslenen hiçbir hayvanın eti de yağı da zararlı değildir. Kış ayındayız herkes 'hastalanmamak için ne yapalım' diyor. Hastalanmamak için bol bol paça yiyin. Paça kadar kuvvetli bir besin olamaz, çocuklara bunu alıştırın. İşkembe çorbası kadar sağlıklı bir besin olamaz. Kolesterolün yüksekliği de faydalı, çünkü bizim hücrelerimizin yapısında kolesterol var. İnsan vücudundaki kolesterol stres olduğu zaman çoğalır, vücudumuzun en güçlü antioksidanıdır. Bunu da sağlayacak merada yetişmiş, hür olarak yetişmiş hayvanlardır " diye konuştu.

Türk milletinin yüzde 80'inin obez olduğunu, Mecliste bulunan milletvekillerinin de Türk milletini obez olarak temsil ettiklerini söyleyen Karatay, "TBMM'de Türkiye'nin vekilleri, Türklerin vekilleri var. Türklerin de zaten yüzde 80'i obez. Ayrıcalıklı bir grup değil, Türk milletini temsil ediyorlar, obez olarak da temsil ediyorlar " dedi.

"Restorandan tatlıları kaldıralım "

TBMM'de milletvekillerinin yaşanan tartışmalar nedeniyle tansiyonların yükseldiği yönündeki soruya Karatay, "Tansiyonu yükselten şekerdir. İnsülin tansiyonu yükseltir. Bir zahmet restorandan tatlıları kaldıralım. Ekmek yediğiniz sürece tansiyonunuz düşmez. Milletvekillerimizin sağlıklı kalmaları için karbonhidrattan uzak durmalarını öneriyorum. Gazlı içecekleri, şekerli suları içmesinler. Bal, pekmez yemesinler bakın nasıl dinç oluyorlar, Türk gibi olurlar ve bizi de iyi temsil ederler " dedi.

Öğle yemeğinde Öğüt ile birlikte yemek yediklerinin hatırlatılması üzerine Karatay, "Ben öğle yemeği yemem, ama bugün 2 tabak çorba içtimö derken, Öğüt ise kuzu eti yediğini söyledi. Tatlı yemediğini söyleyen Ensar Öğüt'e Karatay, "Tatlı yiyemedi boğazına tıkandı. Karşısında ben oturuyorum nasıl yesin. Göbeği de var biraz " dedi.

10.1.2015 - 16306

İlgili Diğer Yazılar
Şeker Bayramına Özel Diyet
Şeker Bayramına Özel Diyet
Dondurmanın hiç bilmediğiniz faydaları
Dondurmanın hiç bilmediğiniz faydaları
Kurban Bayramı
Kurban Bayramı'nda sağlıklı et tüketimi için 7 öneri
Kurban Bayramı
Kurban Bayramı'na özel beslenme önerileri
Mutlu yiyecekler, psikolojinizi belirliyor
Mutlu yiyecekler, psikolojinizi belirliyor
Konuyla İlgili Sorular
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]