Hastalarla İletişim Sosyal Medya Üzerinden Güçlendirilecek

Sağlık Bakanlığı, sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için sosyal medyayı daha aktif kullanacak.

Hastalarla İletişim Sosyal Medya Üzerinden Güçlendirilecek
Sağlık Bakanlığı, sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için sosyal medyayı daha aktif kullanacak. Ülke genelindeki genel sekreterlikler, il sağlık müdürlükleri ve halk sağlığı müdürlüklerinin basın sorumlularının da katıldığı toplantıda, Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Stratejisi ele alındı.

Sağlık Bakanlığının açıklamasında, hasta iletişimi ve sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi için sosyal medya çalışması başlatıldığı bildirildi. Son yıllarda hem dünyada hem de ülkede iletişim araçlarının yaygın kullanıldığı sosyal medya platformlarının, Sağlık Bakanlığının hizmet kalitesinin artırılması için daha etkin kullanılacağı belirtilen açıklamada, ülkede sağlık okur yazarlığının geliştirilmesinin uzun yıllardır Bakanlığın temel politikalarından biri olduğu vurgulandı.

Bakanlığın, sağlık okur yazarlığının geliştirilmesi ve hastalarla iletişimin güçlendirilmesi için sosyal medyayı daha aktif kullanacağı kaydedilen açıklamada, İstanbul'da düzenlenen ve ülke çapındaki 88 genel sekreterlik, il sağlık ve halk sağlığı müdürlüklerinin basın sorumlularının da katıldığı toplantıda, Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Stratejisinin ele alındığı bildirildi. Toplantıda, Sağlık Bakanlığı sosyal medya stratejileri, sosyal medyada hasta iletişimi, sosyal medya kullanıcısı ve yöneticisi olmak, bilgi güvenliği, bilgi güvenliği tehdit unsurları, sosyal mühendislik saldırıları, medyada fotoğraf ve görüntü seçimi gibi konuların masaya yatırıldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığının, sosyal medyada sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik bilgilendirmelerini, tüm kurum ve hastaneleriyle entegre bir yapıda gerçekleştireceği, aynı zamanda sosyal medya mecralarındaki sağlıkla ilgili soru ve taleplerin anında yanıtlanarak hasta iletişiminin bu alanda da maksimum seviyeye çıkarılacağı belirtildi. - Ankara

28.6.2014 - 14855Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]