Dr. Gökhan Ürkmez Soruları

Dr. Gökhan Ürkmez Hakkında Kulanıcıların Sorduğu Sorular ve Dr. Gökhan Ürkmez Sorularına Doktorlarımızın Verdiği Yanıtlar Bu Sayfada. Dr. Gökhan Ürkmez Soruları ve Doktor Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

 • Lazer Tedavisini Tavsiye Eder misiniz?

  Lazer tedavisini tavsiye ediyor musunuz?

 • Lekelerin Nedeni Krem Olabilir mi?

  Merhaba. Ben 2 ay önce yüzümdeki güneş lekeleri nedeniyle doktora gittim. Acnelyse, Hipokort, Expigment kremlerini 1 ay boyunca kullanmamı söyledi. 1 ay kullandım ve kontrole gittiğimde bana Azelderm diye bir krem verdi, onu da 1 ay kullanmamı söyledi. Azelderm kremi 2 haftadır kullanıyorum ancak lekelerimin üzerinde kılcal damarlar belirginleşmeye başladı. Sizce bunun nedeni bu krem olabilir mi, devam etmeli miyim?

 • Boyum 1,47. Nereye Başvurmamı Önerirsiniz?

  Ben 14 yaşındayım ve boyum 1,47 olduğu için çok rahatsızım. Nereye başvurmamı önerirsiniz?

 • Konuşma Zorluğunu Atlatmak ve Huzurlu Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

  Bende yaklaşık 10 yıldır konuşma zorluğu, herşeyden aşırı bıkma ve huzursuzluk var. 1 yıldır Lustral kullanıyorum ve huzursuzluk, kalp çarpıntısı vs. yan etkileri oluyor. Konuşmamdaki zorluğu atlatmam ve huzurlu bir hayat yaşamam için ne yapmam lazım? Ailevi baskı yüzünden oldu. İlgilenirseniz çok sevinirim.

 • Hipnoz Yöntemiyle, Kaybolan Eşyalarımı Bulabilir miyim?

  Merhaba, sorum biraz popüler kültür kaynaklı olacak, fakat doğru ya da yanlış olduğunu öğrenmek benim için çok önemli. Bir taşınma esnasında, benim için çok önemli olan belge ve yazıları kaybettim. Üstelik iki ayrı ülkede olma ihtimali var ve her ikisinde de kontrol etmiş olmama rağmen bulamadım. Hipnoz yöntemiyle, eşyalarımı topladığım güne gidip, aradıklarımı hangi kutulara koyup, hangi ülkeye götürdüğümü bulmam mümkün olabilir mi?

 • 4 Yaşındaki Kızımda Uyku Sorunu Var, Ne Öneririsiniz?

  Saygılar. 4 yaşında kızım var ve ne denediysem uyumuyor. Bir kez duymuştum beyin uyumayı unuturmuş, bu doğru mu? Ne yapabilirim nereye götürebilirim ve uyumadığı için mi çok saldırgan sinirli dokunamıyoruz bile. Ne olur yardımcı olun teşekkürler.

 • Panik Atak ve Anksiyete, Hipnoz İle Tedavi Edilebilir mi?

  Merhaba, 18 yıl önce Panik Atak ve Anksiyete teşhisiyle başladığım tedavime, hala ilaç kullanarak devam etmekteyim. Doktorumu hiç değiştirmedim. Rahatsızlığımın Hipnoz tedavisiyle son bulup bulamayacağını merak ediyorum. İlaçlara bağımlı olarak yaşamak gerçekten çok zor oluyor. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

 • 11 Yaşındaki Kızım Çok İnat ve Sinirli. Derslerinde Dikkatsiz. Ne Yapmamız Gerekiyor?

  Merhabalar, kızım 11 yaşında. Çok inat ve sinirli oldu. Zeki bir çocuk ama derslerinde de her imkanı sunduğum halde, gamsız ve dikkatsiz davranıyor. Kardeşi yok. Acaba desteğinize ihtiyacımız var mı? Ne yapmalıyız?

 • 14 Aylık Kızım, İstediği Olmadığı Zaman Çok Sinirleniyor ve Ağlıyor. Ne Yapmalıyız?

  Merhabalar, 14 aylık kız çocuğum var. İstediği olmadığı zaman çok sinirleniyor ve bizim saçımızı ve yüzümüzü yoluyor. Böyle bir durumda ne yapmalıyım? Dikkatini başka yöne çekmekte çok zorlanıyorum. İstediğini yapmıyorum fakat sesi nefesi gidene kadar ağlıyor. Ne yapmamızı önerirsiniz?

 • İnsanlarla İletişim Kuramaz Hale Geldim, Sürekli Ağlıyorum. Depresyonda Olabilir miyim?

  Merhaba ben 22 yaşındayım. Uzun süredir insanlarla iletişim kuramıyorum. Her şeye ağlıyorum. Her olan olayda kendimi suçluyorum. Çabuk sinirleniyorum. Kendimi yalnız hissediyorum. 4 yıldır Ankara’dayım. Ailemden ayrıldığım için çok mutsuzum ve Ankara'ya geldiğimden beride bu durum arttı. Bu halim beni çok rahatsız ediyor. Kurtulmak istiyorum. Acaba depresyonda mıyım?

 • Eşim Benimle İlgilenmiyor. Çok Mutsuzum. Ne Yapmalıyım?

  Merhabalar, 4 yıldır evliyim, 1 sene de nişanlılık devresi geçirdim. 2 yaşında bir oğlumuz var. Eşim, daha annesinin karnındayken babasını kaybetmiş ve çok içine kapanık olarak büyümüş. Ben eşimi çok seviyorum ve ilgi alakada da kusur etmiyorum. Fakat o sevgisini belli etmekten kaçınıyor. Benimle hiç ilgilenmiyor. Bazen beni sevmediğini düşünüyorum. Hiçbir şeyimi beğenmiyor. Her konuda uyumsuzuz. Ama genelde onun dediklerini yapıyorum. Ama artık canıma tak etti. 4 senedir tek taraflı savaş vermekteyim. Onunla konuşamıyorum da, hep ben suçluymuşum gibi üste çıkıyor. Eşim bana sevgisini, ilgisini belli etmediği sürece ben çok mutsuz oluyorum. Eşimi değiştirmemin bir mümkünatı var mı? Ya da ben bir ilaç kullanıp ta, onu kafama takmayıp hayatıma devam mı etmeliyim?

 • Panik Atağım Var. Bu Hastalıktan Nasıl Kurtulabilirim?

  Merhabalar, ben 27 yaşındayım ve panik atağım var. Bu hastalıktan kurtulmak istiyorum, sosyal faaliyetim kalmadı, hiçbir şeyden zevk almamaya başladım. Sanki her an ölecekmişim gibi hissetmeye başladım. Bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim?

 • 3,5 Yıllık Evliyim ve Hala İlk Geceyi Yaşayamadık. Ne yapmamızı Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 25 yaşında ve 3,5 yıllık evliyim. Fakat halen benim bir ilk gecem olmadı. Bunun olmasını çok istiyorum, birçok psikiyatri doktoruna gittim ama istediğim gibi bir doktor karşıma çıkmadı. Bir takım korkularım vardı, halen de devam ediyor. Bunu içimden nasıl yok edebilirim?

 • Davranışlarımdan Dolayı Herkesten Tepki Görüyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, aşırı sinir, stres, alınganlık, uykusuzluk, huzursuzluk, çok konuşma, kendimi ifade edememe, her şeye karışma duygusu gibi huylarımdan dolayı psikolojik tedavi görüyorum. Bu davranışlarımdan dolayı herkesten tepki görüyorum. Ne yapmalıyım?

 • Sertleşme Sorunumun Psikolojik Olduğu ve Zamanla Geçeceği Söylendi. Tam Olarak Ne Zaman Geçer?

  Sayın hocam yaklaşık 1 aydır sertleşme sorunu yaşıyorum. Bu önceleri yoktu. Doktor psikolojik olduğunu zamanla geçeceğini söyledi. Yavaş yavaşta geçer gibi oluyor ama tam anlamıyla bu ne zaman geçer?

 • Sertleşme Sorunumun Psikolojik Olduğu ve Zamanla Geçeceği Söylendi. Tam Olarak Ne Zaman Geçer?

  Sayın hocam yaklaşık 1 aydır sertleşme sorunu yaşıyorum. Bu önceleri yoktu. Doktor psikolojik olduğunu zamanla geçeceğini söyledi. Yavaş yavaşta geçer gibi oluyor ama tam anlamıyla bu ne zaman geçer?

 • Eşimi Çok Kıskanıyorum ve Sürekli Tartışıyoruz. Sebebi Ne Olabilir?

  Merhaba, ben 28 yaşındayım ve evliyim. Eşimle internet üzerinden tanıştım. 7 aylık sanal görüşmemizden sonra evlendik. Eşim daha önce evlenmiş ve boşanmış biri ve 8 yaşında bir kızı var. Eşim şimdi Hollanda’da yaşıyor, ben de 4 aya kadar gideceğim. Günün 20 saatini kameralı sohbet ederek geçiriyoruz. O gitti gideli, içimde kıskançlık ve güvensizlik birden büyüdü. Kendisi de şizofren hastası, tedavi görüyor. Haftada 3 gün psikolog evine gelip, hafta içinde rapor tutuyor. Çok kıskandığım için kimsenin oraya gitmesini istemiyorum, sürekli tartışıyoruz. Neden ona güvenmiyorum ve neden böyle olumsuz düşünceler geliyor aklıma? Bu psikolojik bir hastalığın belirtileri mi?

 • Eşimin Ailesiyle Anlaşamadığımızdan Dolayı, Eşimden de Soğudum. Ne Yapmam Gerekir?

  Merhaba, 6 yıllık evliyim. Eşimin ailesiyle hiç anlaşamadık. Eşimle aslında hiçbir sorunum yoktu, eşim ailesine son derece düşkün ve beni çok yıprattılar. 3 yaşında bir oğlum var. Beynimde bu evliliği bitirdim. Eşime karşı son derece soğuğum, bana yaklaştığında ağlamaya ve titremeye başlıyorum, o an elimden geldiğince ondan kaçıyorum. Kimseyle görüşmek istemiyorum, özellikle de onun ailesini görmek istemiyorum. Başım çok ağrıyor. Strese girdiğimde, kilo kaybı ve baş dönmesi oluyor. Kendimi kadın gibi hissetmiyorum. Durumum sizce nedir, ne yapmamı önerirsiniz?

 • 10 Yıldır Sosyal Fobi Teşhisi ile Tedavi Görüyorum. Alternatif Olarak Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, ben 30 yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır sosyal fobi teşhisi ile belirli aralıklarla tedavi gördüm. Şu aşamada fazla bir sorunum yok, bu zamana kadar kullandığım ilaçlar; faverin 50-100mg aurorix 150-300 mg ve son zamanlarda seroxat kullanıyorum. Seroxatında yan etkilerini fazlası ile görüyorum. Bu ilaca alternatif olarak ne yapmalıyım veya ne yapmamı önerirsiniz?

 • Panik Atak Hastasıyım. Geceleri Kendimi İyi Hissetmiyorum. Ne Yapmamı Önerirsiniz?

  Merhaba, bende 15 yaşımdan beri panik atak rahatsızlığı var ve ben panik atak olduğumu askere gitmeden önce 19 yaşımda öğrendim. 6 ay kadar Xanax kullandım ve askerde hastalığımı unuttum, 2 yıl panik atak hiç aklıma gelmemişti. Daha sonra ataklar yeniden başladı ve tekrar ilaç kullanmaya başladım. 7-8 ay kullandıktan sonra, kendimi iyi hissetmeye başladım ve ilaçlarımı bıraktım. İyileştim derken gene başladı ve şu an 8-9 aydır Citoles 20mg ve Lustural 50 mg kullanıyorum, ancak kendimi hiç iyi hissetmiyorum ve geceleri uyuyamıyorum. Gündüzleri bir şeyim yok ama gece olunca her şey tersine dönüyor. Neler yapmam gerekir?

 • Zekama Güveniyorum Fakat Derslerimde Başarısız Oluyorum. Ne Yapmalıyım?

  Üniversite öğrencisiyim. lisede çok başarılı bir öğrenciydim, gittiğim üniversitenin bulunduğu şehre alışamadım ve 2 yıl derslerime motive olamadım. Arkasından büyük başarısızlıklar beni buldu. Şu an 6. sınıf öğrencisiyim, aşırı umutsuz, karamsar bir kimliğe büründüm. Zekama güveniyorum ama umutsuzluk ve tembelliğe çözüm bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

 • Sürekli Aynı Şeyleri Yaşamaktan Bezginim. Hayatımın Renklenmesi İçin Ne Yapmalıyım?

  Hiçbir şeye hevesim, kendime olan özgüvenim, hırsım, azmim, cesaretim yok. Hiçbir şey ilgimi çekmiyor, çekingen ve içime kapanık bir kişiliğe sahibim. Girişken değilim tamamen pasif durumdayım, kalabalık ortamlara giremem. Günlerim hep aynı, boş ve sürekli müzik dinlemekle geçer. Moral ve destekten tamamen yoksunum. Her şeyi kendimde stres, sorun yaparım. Her zaman kendim için olumsuz şeyler düşünürüm ve kendimi işe yaramaz olarak görürüm. İnsanlardan sürekli kaçarım. Kızların bulunduğu ortama giremem onlardan çekinirim, onların yanında yemek yiyemem. Herhangi bir kişiyle konuşurken kısık ses tonuyla konuşurum, karşıdaki kişi de duymakta zorluk çeker. Derdim ya da sıkıntım olduğu zaman bunu kimseyle paylaşamam, sürekli içime atarım. Hiç mutlu olamıyorum, hep üzgünüm. Elbiselerimi giymeden önce sirkelerim, elimi yıkadıktan sonra kapı kulpuna ya da lambanın anahtarına temas ettirmemeye çalışırım. Teknolojik ürünlerden nefret ederim. Sürekli dalgınım hep eski şeyleri düşünürüm. Malatya’ya göç edince psikolojim bozuldu. Malatya’ya gelince ilk olarak göz kırpma tiki başladı. Daha sonra diğer olumsuzluklar oldu. Sürekli aynı şeyleri yaşamaktan bezginim, hayatımın daha renkli olmasını istiyorum. Ne tavsiye edersiniz?

 • Aşırı Sinirliyim, Herşeyi İçime Atıyorum ve Ağrılarım Oluyor. Nedeni Psikolojik Olabilir mi?

  Merhaba, son zamanlarda aşırı sinirliyim ve çevremdekilere aşırı tepki veriyorum. Her şeyi kafama takıyorum. Boynuma ve başıma ağrılar giriyor. Sorunlarımı, dertlerimi sürekli içime atıyorum ve bu da bende gerilim yaratıyor, mutsuz oluyorum. Bazen insanlarla konuşmak gelmiyor içimden. Doktora gitsem ilaç veriyor, ben de ilaç kullanmayı pek sevmiyorum. Peki bunca neden, psikolojik olarak bu ağrılarımın oluşmasına sebep olur mu? Ne yapmam gerekiyor?

 • Size Göre de İnsanların Temel İletişimi Yöntemi Konuşma mı Olmalıdır?

  Merhaba, Ben bir konuda size danışmak istiyorum: İnsanların, her ne kadar çağımız internet çağı olsa ve insanlar birbirleriyle yazışsalar da, temel iletişim yönteminin konuşmak olduğunu düşünmekteyim. Sizce haklı mıyım? Fikriniz nedir? Teşekkür ederim. Saygılarımla.

 • Hamileyim ve Antidepresan Kullanmam Sakıncalı. Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, ben 6 aylık hamileyim. Yaklaşık 2 yıldır antidepresan alıyordum, hamileliğimle birlikte bıraktım ama hastalığım çok şiddetli olarak tekrar başladı. Çok bunalıyorum, ölecek ve delirecekmiş gibi hissediyorum. Doktor ilaç kullanmamı da istemiyor. Sadece Pasiflora isimli bir şurup alıyorum, o da etki yapmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

 • Ellerin Titremesinin Sebebi Ne Olabilir? Nasıl Tedavi Edilir?

  Merhaba, yakın bir akrabamda panik atak vardı. Stresli ortamlarda heyecan yaparak aşırı derecede elleri titriyor. Kendisinin anlattığına göre, bazı sabahlar yataktan kalktığında bile elleri titriyormuş. Bunun sebebi ne olabilir? İlaçlı bir tedavi görmek istemediği için ne tür bir tedavi yöntemi uygulanabilir?

 • Kendimi Hiç İyi Hissetmiyorum. Canıma Kıymayı Düşünüyorum. Bana Yardımcı Olabilir misiniz?

  Ben 19 yaşındayım Ankara’ da yaşıyorum. Zor zamanlar geçirdim şuan erkek arkadaşım var. Onunla cinsel ilişkiye girdik. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum canıma kıymayı düşünüyorum. Zaten depresyon ilacı kullanıyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

 • Panik Atak Hastasıyım ve Sosyal Fobimde Var. Bana Ne Önerebilirsiniz?

  Panik atak hastasıyım 1,5 yıldır bunun yanı sıra sosyal fobi de gelişti. Kalabalığa girdiğimde çarpıntı tutuyor, nasıl kurtulabilirim? Xanax kullanıyorum ama işe yaramıyor. Psikiyatriye de gittim ama sözlü konuşmalar beni rahatlatmıyor.

 • Eşim Ağır Depresyon Geçiriyor, Nasıl Davranmalıyız?

  Eşime ağır depresyon teşhisi kondu. Ona nasıl davranmamız gerekiyor? Bilgi verirseniz sevinirim, teşekkürler.

 • Kendimi Kötü Hissediyorum, Çabuk Sinirleniyorum. Neler Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba, yaklaşık 1 senedir kendimi kötü hissediyorum, mutlu olamıyorum ve çabuk sinirleniyorum. Hatta bazen çevremdeki eşyaları kırıyorum. Hep uyumak istiyorum. Neler yapmam gerekir?

 • Sekiz Yıllık Evliyiz ve Eşim Çocuğumuz Olmadığı İçin Bunalıma Girdi. Ne Yapmalıyım?

  İyi günler, biz 8 senelik evliyiz çocuğumuz olmadı, tedavi görüyorum. Düşüklerim oldu. Eşim bu aralar iyice ilgisiz, hiç bir şeyden tat almadığını söylüyor. Fazla konuşmuyor, zaten fazla konuşmazdı. Normalde dışarıda duygularını belli eden birisi gibi gözüküyor ama duygularını istese bile dile dökemiyor. Aşırı şekilde endişeleniyorum. Benim tahminim çocuk açısından bunalıma girdi. Doktora gitmeyi kabul etmiyor. Sizce nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

 • Eşimle Tartıştığımız Zaman Şiddetin Boyutunu Arttırmaya Çalışıyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, benim eşim çok iyi niyetli fakat sadece onun söylediklerinin doğru olduğunu düşünüyor. Eve misafir gelmesini istemiyor ve akrabalarıyla hiç görüşmüyor, komşuları dahi yok. Aile yapısı oldukça değişik. Bu konularda onun düşündüğünün tersini söylediğimde şiddetli tartışma yaşıyoruz ve şiddetin boyutunu arttırmaya çalışıyor. Bu durumda ne yapmalıyım?

 • Sürekli Uyumak ve Hayal Aleminde Yaşamak İstiyorum. Ne Önerirsiniz?

  Merhabalar, aslında garip bir soru olacak ama ben uzun zamandır hayatımda başka bir hayatım varmış gibi yaşıyorum. Yani hayal âleminde yaşıyorum. Sürekli uyumak, o dünyada yaşamak istiyorum. Gerçek dünyadan haz almıyorum, yıllarım gitti ve ömrümün sonuna kadar bu şekilde yaşamak istemiyorum. Bu sorunumu nasıl halledebilirim? Bu konuda bana ne önerirsiniz?

 • Psikolojik Tedavi Görüyorum Fakat Bir Türlü İyi Olamıyorum. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben 4 aylık evliyim ve psikolojik tedavi görüyorum. Fakat iyi olamıyorum, yaptığım şeylere sonradan pişman oluyorum. Dengesiz bir insan oldum bu yüzden evliliğim tehlikede. Psikiyatristimi samimi bulmuyorum. Çok çaresizim, bazen ölümü bile düşünüyorum ve eşimi çok seviyorum. Ne yapmam gerekiyor?

 • Kalabalık Yerlerde Kaygı Duyuyorum, Heyecan ve Çarpıntım Oluyor. Ne Yapmalıyım?

  Merhaba, ben çok kalabalık yerlerde kaygı duyuyorum. O an bana neler oluyor bilmiyorum, ama kendimi kontrol edemiyorum. O kaygım gittikten sonra başımda kötü bir ağrı başlıyor. Bazen işyerinde yalnız olduğumda müşteri geldiği zaman da heyecan ve çarpıntı oluyor. Ne yapmam gerekiyor. Bu durumun sebebi ne olabilir?

 • Panik Atak Anında Ne Yapmalıyım?

  Merhaba hocam. Panik atak anında ne yapmalıyım?

 • Hipnoz İle Panik Atak Hastalığından Tamamen Kurtulabilir miyim?

  Selam Hipnoz ile Panik atak hastalığından tamamen kurtulabilir miyim? Böyle bir şey duymuştum bu doğruysa bana yardımıcı olur musunuz? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Toplum İçerisinde Yüzümün Kızarmasından Rahatsızlık Duyuyorum. Ne Önerebilirsiniz?

  Benim tek sorunum yüzümün kızarması. Topluma girdiğim zaman yüzüm kızarır, bunda rahatsızlık duyuyorum. Lütfen doktor bey tedavi olmak istiyorum. Bana yardımcı olun.

 • Yaşadığım Korkudan Dolayı Kekeme Oldum. Bunun Tedavisi Mümkün mü?

  Selam; küçük yaşta geçirdiğim korkudan dolayı kekeme kaldım. Üniversite okuyorum, 4 yıllık a.ö. muhasebeciyim. Bu sorun bana oldukça engel oluyor. Tedavisi mümkün mü? İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

 • Ders Çalışırken Kendimi Başarılı Buluyorum Fakat Yazılılarda Başarısız Hissediyorum. Ne Yapmalıyım?

  Evde ders çalıştığımda kendi kendime anlattığımda kendimi çok başarılı buluyorum ama yazılılarla sanki kafamın arka bölümü tamamen don ve hiç bir işe yaramadığını hissediyorum ve bu beni çok üzüyor.

 • Terleme, Sıkıntı, Endişe, Uyuşma, Baş Ağrısı, Korku Problemlerim Var. Sebebi Nedir?

  Merhaba, uzun bir süredir terleme, sıkıntı, endişe duyma, uyuşma, ayaklarımın tutmadığını hissetme, bayılacak gibi olma, ani baş ağrısı, özellikle de korku gibi durumları çok yoğun yaşıyorum. Kafamda hep kötü şeyler olacak, bana zarar verecekler endişesi duyuyorum. Panik atak olabilir miyim?

 • Sürekli Yorgun Uyanıyorum ve Konsantrasyon Eksikliğim Var. Ne Yapmalıyım?

  Uyku bozukluğum olmamasına rağmen sürekli yorgun uyanıyorum. Masa başında çalışıyorum, dikkatsizlik ve konsantrasyon bozukluğum var. Bir kaç haftadır hafif bir baş dönmem ve grip olmuş gibi hafif titremem var. Bu durumda hangi bölüme başvurmam gerekiyor?

 • Boşanmak Üzereyim, Ben ve Çocuklarım Psikolojik Problemler Yaşıyoruz. Ne Yapmalıyız?

  Mutsuz bir evliliğim ve bu evlilikten 4 tane çocuğum var. Ailevi problemler yaşıyorum. Şu anda boşanmak üzereyim. Ben ve çocuklarım psikolojik problemler yaşıyoruz. İki oğlum üniversite bitirdi ve beraber yaşıyoruz. Sağlığımız bozuldu. Ne yapmamız gerekiyor?

 • Üzüntülerimi İçime Attığım İçin Sinirli Bir Hal Adım. Bu Konuda Bana Ne Önerirsiniz?

  Benim bundan 2 ya da 3 ay önce üçüz bebeklerimiz olacaktı ve onları erken doğum riski ile kaybettik ve ben yaklaşık 5 yıldır hiç ağlayamıyorum. Onun içinde hep içime atıyorum. Bu nedenle de çok sinirli bir hal aldım. Bunun için ne yapabilirim? Beni bu konu hakkında bilgilendirir misiniz?

 • 2 Aydır Panik Atak Tedavisi Görüyorum. Tedavim Ne Kadar Sürecek?

  Selam ben Almanya' dan, panik atak hastası oldum. İki aydır tedavi görüyorum ara ara panik oluyorum ama çok şiddetli değil. Merak ediyorum tam olarak tedavim ne kadar sürer? Normale tam olarak ne zaman dönerim? Teşekkürler.

 • Tüp Bebek Denemelerimin Hepsi Negatifle Sonuçlandı, Siz Ne Önerirsiniz?

  Merhaba, daha önce tüp bebek denemelerim oldu ama hepsi negatif sonuçlandı. Hiç gebelik yaşamadım. Tekrar tüp bebek denemem gerekiyor ama bunun sıkıntısı beni şimdiden mahvetti. Nefes alışım bile düzensizleşti. Bana neler önerirsiniz? Bir türlü rahatlayamıyor stresi üzerimden atamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

 • Strese Dayalı Kalp Çarpıntısı, Saç Dökülmesi ve Mide Ağrısıyla Birlikte Kusma İçin Ne Yapabilirim?

  Bende aşırı derecede panik atak ve stres var. Buda özellikle ense bölgemde saçımın dökülmesine, kalp çarpıntısına ve mide ağrısı sonucunda kusmama neden oluyor. Bunu önlemem için ne yapmam lazım?

 • Evli Bir Adamı Çok Seviyorum Ama O Beni Sevmiyor. Ölmek İstiyorum.

  Merhaba, 16 yaşındayım. 35 yaşında ve evli biriyle çıkıyorum. Onu çok seviyorum. 1 yıl çıktık ama sanırım ilişkimiz cinselliğe yönelikmiş. Ben ondan sevgi, ilgi bekliyorum, ona verdiğim değeri ve zamanı kimseye vermedim. Bana asla yalan söylemiyor, açık konuşuyor. Önceden sevmiyordum ama yavaş yavaş hoşlanıyorum dedi. Ama bunu yalnızken diyor. Ben arkadaşımın ağzıyla sordum ve beni sevmediği cevabını alınca hayatım, hayallerim yıkıldı, intihar etmek istiyorum. Ben bunu hak edecek bir şey yapmadım. Eşiyle ilişkisinde gözüm yok. Sadece o da beni sevsin istiyorum. Artık görüşmeyi kestim, ondan intikam almak istiyordum ama sanırım en büyük ceza unutmakmış. Onu nasıl unuturum? Ne yapabilirim?

 • Yabancı Kişilerin Yanında Duramıyorum, Midem Bulanıyor ve Öğürüyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

  Merhaba hocam, sorunum galiba çekingenlik. Yabancı kişilerin yanında yemek ya da onlarla beraber bir yere gitmeye bile dayanamıyorum. Aslında bir şey olduğu yok kendimi tutamıyorum midem bulanıyor ve öğürüyorum. Ailemin yanında bir şey yok ve yakın arkadaşlarımın yanında. Örneğin eşimin ailesinin yanında bile yemek yiyemiyorum. Ve çok kötü durumdayım ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Muğla'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Yaralandı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi Personelleri Eğitimi Başarıyla Tamamladı
Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi personelleri eğitimi başarıyla tamamladı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra İnsani Yardım Ulaştırdı
BM, İdlib'e 2,5 Ay Sonra Yardım Ulaştırdı
Sokak köpeğinin kovaladığı bisikletli çocuk yayaya çarptı
Sokak köpeği bisikletli çocuğu kovalayarak yayaya çarptı
Tosya'da Üç Tekerlekli Elektrikli Motosiklet Kazası: Sürücü Hayatını Kaybetti
Amasya'da minibüs menfeze uçtu, sürücü yaralandı
Diyarbakır'da Yenidoğan Canlandırma Programı Eğitimi Verildi

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]